rotrBLOCKS Kaynak Paketi 1.12

rotrBLOCKS Kaynak Paketi 1.12
rotrBLOCKS Kaynak Paketi 1.12
rotrBLOCKS Kaynak Paketi 1.12
rotrBLOCKS Kaynak Paketi 1.12

Haritaya Genel Bakış

207

rotrBLOCKS kaynak paketi, dokuları yükselterek Minecraft’ın sade vanilya görünümünü değiştirmeye çalışan birçok paketten biridir. Bu hedefe ulaşmayı başardığı kaynak paketi hakkında etkileyici olan şey, gerçekçilik, vanilya teması ve artırılmış ayrıntı seviyelerine odaklanan çoğu kaynak paketinden çok daha iyi. Hala geliştirilmekte olan umut verici bir kaynak paketidir.

Nispeten yeni olmasına rağmen, çok sayıda görsel yükseltme ekler. 2021’in başlarında piyasaya sürülen rotrBLOCKS, eklediği ayrıntıların düzeyi ve dokuların ve 3D modellerin görünümü nedeniyle topluluktan pek çok övgü aldı. Doku paketi jekruy kullanıcısı tarafından oluşturuldu. rotrBLOCKS, Gerçeklik BLOKLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ anlamına gelir. Kaynak paketi, oyundaki birçok görsele fotogerçekçilik getirdiği için uygun bir isim. tarafından ilham Sadık kaynak paketi, rotrBLOCKS, dokuların kendisinde önemli değişiklikler yapmayı amaçlamaz. Daha fazla piksel eklense bile, renk paletleri ve dokuların genel tasarımı aynıdır. Yaptığı şey, daha fazla ayrıntı eklemek ve her şey bloklu görünmek yerine, oyundaki nesnelere daha yakın dururken görmek için daha da fazlası var. Her şeyin her zamankinden daha iyi görünmesini sağlarken rotrBlocks tarafından korunan belirli bir derecede aşinalık var. Hala Minecraft ama daha iyi. RotrBLOCKS, getirdiği birçok iyileştirmenin yanı sıra oyundaki ağaçların, çiçeklerin, çimenlerin ve diğer bitki türlerinin çok daha doğal görünmesini sağlıyor. Daha fazla doku, detay ve gerçek hayatta nasıl görüneceklerine çok daha yakın. Bloklar hala bloklu ve sınırlı sayıda çokgeni varken,

Yükseltilmiş dokular, 3D modeller üzerinde yeniden çalışılmış gibi görünmesini sağlar. Taş artık çatlaklara sahip, ahşap dokuları çok daha belirgin, yakından bakıldığında kum taneleri görülebiliyor ve gölgeler çok daha pürüzsüz olacak şekilde iyileştirildi. Elbette tüm bu özelliklerin çalışması için PBR / POM özellikli bir shader paketine ihtiyacınız var. Yazar, BSL Shader’ların kullanılmasını önerir. Aydınlatma ayarlanmamış olsaydı, eklenen tüm ayrıntılar bu kadar belirgin bir etki yapmazdı. Gün boyunca daha az görüş alanı sisi, daha az gürültü ve iyileştirilmiş ışık parlaması var. Bulutlar da değişti ve artık bloklu değil. Kaynak paketi çok yeni olduğundan ve 2021’in başlarında piyasaya sürüldüğünden, mümkün olduğunca çok sayıda yeni blok ve doku sunmak için geliştirme süreci hızlandırılmıştır.

En son güncelleme, yeni kırmızı kumtaşı, kumtaşı, Redstone lambaları, yeni bir işçilik masası, huş, meşe, orman ve ladin ağaçları için yeni yaprakların yanı sıra bir fırın ve farklı türde ahşap kalaslar ekliyor. rotrBLOCKS’ın PRB/POM kaynak paketinin bir alt projesi olduğuna dikkat etmek önemlidir. Replace of the Reality Blocks kaynak paketinin yaratıcısı olan kullanıcı jekruy, paketin 256x çözünürlüklü sürümünü ücretsiz olarak sunuyor. Ayrıntıları daha da artıran doku paketinin 512x ve 1024x sürümleri de vardır. 16x vanilya Minecraft çözünürlüğü ile karşılaştırıldığında, bu önemli bir gelişmedir. Tek dezavantajı, artan doku çözünürlüğünün daha fazla kaynak gerektirmesidir. 256x sürümü bile daha eski bilgisayarlara sahip kullanıcılar için kare hızı düşüşüne neden olacaktır. Modern sistemler 512x ve 256x sürümlerini işleyebilmelidir. 1024x çok talepkardır ve en güçlü sistemler bile rotrBLOCKS’u bu kadar yüksek çözünürlüklerde çalıştırmakta zorlanabilir. Kaynak paketinin 512x ve 1024x sürümleri yalnızca Patreon aracılığıyla kullanılabilir. Destekleyenler, üyelik seviyelerine göre bunlara erişim kazanacaktır. Fonlar, yaratıcıyı desteklemek ve üyelere oy hakkı sunmak için araçlardır. Üyeler, hangi özelliklerin ve değişikliklerin eklenmesi gerektiğine oy verebilir ve güncellemelere herkesten önce erişebilir. rotrBLOCKS kaynak paketi şunları kullanır. Farklı blok türleri için CTM gibi optifine özellikleri. Optifine HD ile birlikte, Minecraft genelinde aydınlatmayı iyileştirmek ve gürültü seviyelerini azaltmak için bir BSL gölgelendirici paketi de önerilir. En son güncellemeye göre, kaynak paketi şu anda Minecraft 1.12.x ve üzeri sürümleri için mevcuttur.

4.6 / 5. 52

İndirmeden önce lütfen haritayı değerlendirirmisiniz?
İndir

Benzer Haritalar